ANGKOR, KAMBODŻA

ANGKOR, KAMBODŻA

 

Znajdujący się na terenie Kambodży, na północ od jeziora Tonle Sap i w okolicach miasta Siem Reap – Angkor to największy kompleks świątynny na świecie. Na powierzchni ok 400 km² znajduje się prawie 1000 buddyjskich i hinduistycznych świątyń, które stanowią jedną z najwspanialszych atrakcji archeologicznych, jakie kiedykolwiek odkryto.

Między IX a XV wiekiem Angkor był stolicą Imperium Khmerów i prawdopodobnie najludniejszym miastem ówczesnego świata. W XV z niejasnych dotąd przyczyn miasto upadło, a jego tajemnice zostały zapomniane w kambodżańskiej dżungli. W 1860 roku ruiny Angkoru ponownie ukazały się światu, aby wiele lat później zostać wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Najpopularniejsze i najczęściej odwiedzane świątynie to: Angkor Wat – najważniejsza ze świątyń wzniesiona ku czci hinduskiego bóstwa Wisznu, Bayon – świątynia pełna kamiennych twarzy, Ta Phrom – świątynia „walcząca” z porastającymi ją gigantycznymi konarami skamieniałych drzew.

 

PROPOZYCJA WYCIECZKI

 

WYCIECZKA 3 LUB 4-DNIOWA – KOMPLEKS ŚWIĄTYŃ ANGKOR, JEZIORO TONLE SAP I KAMBODŻAŃSKA WIEŚ

Popołudniowy lub wieczorny samolot (np. z Bangkoku) do Siem Reap w Kambodży. Transfer z lotniska i zakwaterowanie w wybranym hotelu w pobliżu nocnego targu i targu z dziełami sztuki – Art Market. Wieczorem czas wolny na samodzielne zwiedzanie okolicy.

Od rana przejazd rikszą do niesamowitego kompleksu Angkor i całodzienne zwiedzanie świątyń. Wieczorem zachód słońca z widokiem na największą perłę Imperium Khmerów – świątynię Angkor Wat. Dla osób, które chciałyby spędzić więcej czasu między prastarymi ruinami kambodżańskich świątyń proponujemy dodatkowy dzień na zwiedzanie mniej znanych świątyń kompleksu Angkor.

Kolejnego dnia wizyta na tradycyjnej kambodżańskiej wsi oraz w miejscowej szkole. Spacer wśród pól ryżowych i biednych słomianych i drewnianych chatek lokalnych mieszkańców w celu podglądania codziennego życia – przygotowywania posiłków i plecenia koszy. Przejazd nad jezioro Tonle Sap i rejs łodzią – podglądanie życia mieszkańców na wodzie.

W zależności od długości i planu wycieczki – popołudniowy lub wieczorny wylot z Siem Reap.