BANGKOK, TAJLANDIA

BANGKOK, TAJLANDIA

 

Bangkok, położony nad rzeką Menam, jest stolicą i największym miastem w Tajlandii. Pełna nazwa miasta w wolnym tłumaczeniu z języka tajskiego brzmi: „Miasto aniołów, wielkie miasto, rezydencja świętego klejnotu Indry, niezdobyte miasto Boga, wielka stolica świata, ozdobiona dziewięcioma bezcennymi kamieniami szlachetnymi, pełne ogromnych pałaców królewskich, równającym niebiańskiemu domowi odrodzonego Boga; miasto, podarowane przez Indrę i zbudowane przez Wiszwakarmana” (źródło: wikipedia.org). Bangkok został stolicą kraju w XVIII wieku po tym jak starożytna stolica Tajlandii – Ayutthaya została złupiona przez Birmańczyków.

Bangkok jest pełny sprzeczności – obok niesamowitych, bogato zdobionych złotych świątyń wyrastają ogromne, nowoczesne wieżowce, a na ulicy można spotkać wiekowego buddyjskiego mnicha w tradycyjnej pomarańczowej szacie… z iphonem w ręce. Na terenie miasta znajduje się ponad 400 buddyjskich i hinduistycznych świątyń. Najbardziej znane to: najstarsza – Wat Pho (Świątynia Leżącego Buddy), Wat Traimit (Świątynia Siedzącego Buddy), Wielki Pałac Królewski z Świątynią Szmaragdowego Buddy, Wat Arun. Warto poświęcić trochę czasu na odwiedzenie ich wszystkich i „zagubienie się” w świątynnych murach pośród setek złotych posągów Buddy.

Oprócz dużej ilości zabytków – Bangkok jest również idealnym punktem wypadowym do okolicznych atrakcji, a także bajkowych wysp na południu kraju.

 

PROPOZYCJA WYCIECZKI

 

WYCIECZKA KILKUDNIOWA – BANGKOK I OKOLICE

Lądowanie w Bangkoku. Transfer z lotniska do hotelu, zakwaterowanie i czas na odpoczynek. Popołudniowe/wieczorne zwiedzanie miasta z przewodnikiem (lub samodzielnie) – kolorowa dzielnica Chinatown i Świątynia Złotego Buddy, słynna ulica Khao San Road. Wieczorny rejs statkiem po rzece Chao Phraya z kolacją i muzyką na żywo. Okazja do podziwiania pięknie oświetlonych, złotych świątyń.

Całodzienne zwiedzanie Bangkoku – Pałac Królewski (Grand Palace) ze Świątynią Szmaragdowego Buddy (Wat Phra Kaew), słynny leżący Budda w Świątyni Wat Pho, Świątynia Świtu (Wat Arun). Przejazd do nowoczesnej części Bangkoku i kolacja na 75 piętrze wieżowca Baiyoke Sky w restauracji Baiyoke Floating Market – możliwość spróbowania tradycyjnej tajskiej kuchni w bufecie zawierającym ponad 100 tajskich specjałów. Kolacja z widokiem na nowoczesną część Bangkoku. Możliwość wjazdu na punkt widokowy na 84 piętrze.

Czas na dalsze zwiedzanie Bangkoku (samodzielne lub z przewodnikiem) lub bliższe poznanie okolic Bangkoku.

Proponujemy wycieczki dodatkowe na jeden z pływających targów znajdujących się w okolicach Bangkoku lub do starożytnej stolicy Tajlandii – Ayutthai, gdzie oprócz zwiedzania będziesz miał okazję spróbować przejażdżki na słoniu. Proponujemy również wycieczkę na targ, przez który kilka razy dziennie przejeżdża pociąg, a sprzedający w ciągu kilku sekund potrafią zwinąć swoje stoisko, aby umożliwić mu swobodny przejazd.

Inne wycieczki, spośród których mogą Państwo wybierać to m.in. wycieczka do słynnego mostu na rzece Kwai, trekkingi w okolicach Kanchanaburi, wycieczka na farmę krokodyli i węży, jedno lub kilkudniowe wycieczki do Parku Narodowego Erawan i niesamowitych kaskadowych wodospadów, nauka gotowania tajskich specjałów pod okiem lokalnej gospodyni.

Po zakończeniu zwiedzania Bangkoku i okolic przejazd/przelot do kolejnego wybranego punktu wycieczki.