CZEKOLADOWE WZGÓRZA, FILIPINY

CZEKOLADOWE WZGÓRZA, FILIPINY

 

Czekoladowe Wzgórza to pasmo ponad 1000 pagórków znajdujących się w centralnej części filipińskiej wyspy Bohol w regionie Visayas. Przez większą część roku pagórki pokryte są jasnozieloną trawą, natomiast w porze suchej wyschnięta trawa brązowieje, a kopce wyglądają jakby byłe pokryte czekoladą. Czekoladowe wzgórza są jedną z większych atrakcji Filipin i jedyną taką na świecie.

Wzgórza są ciasno położone na obszarze około 50 km², mają kształt stożków i osiągają wysokość do 100 metrów. Powstały prawdopodobnie na skutek wietrzenia wapiennych skał, aczkolwiek w ich rejonie nie znajdują się żadne jaskinie, które zwykle towarzyszą takim formacjom. Kopce zostały zgłoszone na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

 

PROPOZYCJA WYCIECZKI

 

KILKUDNIOWA WYCIECZKA PO WYSPIE BOHOL

Przylot do Tagbilaran na wyspie Bohol. Transfer do hotelu w rejonie Panglo i zakwaterowanie w hotelu w pobliżu plaży. Czas na odpoczynek, relaks pod palmami i rajskie widoki.

Wycieczka po wyspie obejmująca wizytę w punkcie widokowym na Czekoladowe Wzgórza oraz w parku chroniącym maleńkie stworki o wielkich oczach – tarsiery (wyraki). Lunch i pokazy tańców podczas rejsu statkiem na rzece Loboc.

Kolejne dni to wycieczki fakultatywne według uznania – możliwość pływania z rekinami wielorybimi w okolicach Cebu, rejsu łodziami na okoliczne wyspy i plaże – nurkowanie z rurką i island hopping, poranna obserwacja delfinów lub przygoda w Danao Adventure Park – spływ pontonem rwącą rzeką, zdobywanie jaskiń, wspinaczka i zjazdy na linach wgłąb dżungli.

Transfer na lotnisko i przelot do kolejnego punktu wycieczki.