GOA, INDIE

GOA, INDIE

 

Goa jest stanem na zachodnim wybrzeżu Indii, nad Morzem Arabskim. Jest dawną kolonią portugalską, a obecnie regionem turystycznym. Goa kusi turystów z całego świata malowniczymi, szerokimi plażami oraz piękną pogodą (w porze suchej). Wybór plaż jest tak duży, że każdy znajdzie coś dla siebie – amatorzy całonocnych imprez na plaży, jak również zwolennicy ciszy, spokoju i bambusowych chatek.

Warto zobaczyć: dziewicze plaże, najpiękniejsza z plaż – Majorda, wioski położone wśród pól ryżowych, zabytki Old Goa (lista UNESCO), świątynie hinduistyczne, m.in. Shri Manguesh, Parki Narodowe, m.in. Salim Ali – Rezerwat Ptaków.

 

PROPOZYCJA WYCIECZKI

 

WYCIECZKA 15-DNIOWA – ZWIEDZANIE INDII Z KILKUDNIOWYM RELAKSEM NA GOA LUB 7 – 10-DNIOWE WCZASY NA GOA

Przedpołudniowy przylot do New Delhi. Transfer z lotniska i zakwaterowanie w hotelu. Czas na odpoczynek. Po południu zwiedzanie dzielnic Old Delhi z przewodnikiem. Zapoznanie z lokalną kulturą. Na koniec dnia spacer przez tętniący życiem i barwami indyjski targ – Chandni Chowk.

Kolejnego dnia zwiedzanie dzielnic New Delhi, świątyni Laxmi Narayan, Bramy Indii, Mauzoleum Humayuna oraz Pałacu Prezydenckiego, a także minaretu Kutb Minar. Późnym popołudniem transfer prywatnym samochodem z kierowcą do Agry.

Zwiedzanie Agry i słynnego grobowca Taj Mahal (przewodnik) oraz Czerwonego Fortu. Późnym popołudniem przejazd do spokojnego, malowniczo położonego nad rzeką Betwa miasteczka Orchha, którego architektura przypomina średniowieczne budowle. Czas na odpoczynek po podróży.

Kolejny dzień to czas na eksplorację Orchhy z przewodnikiem – m.in. ruin starych, pustych pałaców i budowli świątynnych. Wieczorny pokaz światła i dźwięku w forcie.

Przejazd do Khajuraho i zwiedzanie tamtejszych świątyń, w których można podziwiać m.in. niesamowite rzeźby przedstawiające postacie z Kamasutry. Nocny przejazd pociągiem z kuszetkami do Varanasi.

Transfer do hotelu i czas na odpoczynek. Po południu zwiedzanie miasta – świątynia Bharat, Beni Madhav Ka Darera, Dasaswamedh Ghat oraz meczet Alamgir. Wieczorem okazja do podziwiania niezwykłego rytuału Ganga Aarti nad rzeką Ganges.

Wcześnie rano podziwianie wschodu słońca z łodzi na rzece Ganges – niesamowite widoki budzącego się dnia, budowli pałacowych i rytualnych kąpieli hindusów na zachodnim brzegu rzeki. Po południu dalsze zwiedzanie miasta. Nocny przejazd pociągiem z kuszetkami do Delhi.

Transfer do hotelu. Czas na odświeżenie się i odpoczynek. Po południu i wieczorem czas wolny na samodzielne zwiedzanie lub zakupy.

Transfer na lotnisko i wylot na Goa – kilkudniowy relaks na plaży, pod palmami, kąpiele w oceanie indyjskim, możliwość korzystania z wycieczek fakultatywnych.

Wylot z Indii bezpośrednio z Goa.

 

Możliwa jest również wycieczka tylko na Goa – relaks na plaży, pod palmami, kąpiele w oceanie indyjskim, możliwość korzystania z wycieczek fakultatywnych.