KOMODO I RINCA, INDONEZJA

KOMODO I RINCA, INDONEZJA

 

Park Narodowy Komodo, znajdujący się na terenie Indonezji został utworzony w 1980 roku i stanowi schronienie dla endemicznego gatunku – warana z Komodo, będącego największą jaszczurką na świecie. Od 1991 roku park znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO.

Największe wyspy wchodzące w skład Parku Narodowego to wyspy archipelagu Małych Wysp Sundajskich – Komodo oraz Rinca, oblewane od północy wodami morza Flores.

Odwiedzający wyspy mają szansę zobaczyć warany w ich naturalnym środowisku, przemierzając wyspę pod przewodnictwem wykwalifikowanego miejscowego rangera. Szacuje się, że obecnie na wolności żyje w rejonie parku ok 6000 waranów. Poza tym na wyspach można spotkać również jelenie, małpy, bawoły błotne, dzikie świnie oraz wiele gatunków egzotycznych ptaków.

W okolicach wysp Komodo oraz Rinca znajduje się wiele bajecznych zatok oraz małych bezludnych wysp, wokoło których rozciągają się przepiękne rafy koralowe, które można podziwiać podczas nurkowania z rurką lub butlą.

 

PROPOZYCJA WYCIECZKI

 

WYCIECZKA 2 LUB 3-DNIOWA – WYSPY KOMODO I RINCA

Poranny samolot z Bali na wyspę Flores do portowego miasteczka Labuan Bajo. Transfer z lotniska do portu i wypłyniecie łodzią w kierunku wysp Kelor. Trekking po wyspie Rinca i „tropienie” z aparatem słynnych „smoków z Komodo” oraz innych mieszkańców wyspy. W drodze powrotnej zacumowanie przy jednej z bezludnych wysepek i nurkowanie z rurką w zatoczkach.

W wersji 2-dniowej powrót do Labuan Bajo do urokliwego hoteliku z widokiem na zatokę i powrót na Bali następnego dnia. W wersji 3-dniowej nocleg na łodzi (w kabinie). Kolejny dzień to kolejne doznania w odkrywaniu magii Parku Narodowego Komodo. Trekking na wyspie Komodo w poszukiwaniu wielkich gadów oraz podziwianie bogactw tamtejszej przyrody. Kolejne nurkowania z rurką w pobliskich zatokach i podziwianie podwodnego świata. Wieczorny powrót do Labuan Bajo do hoteliku z widokiem na zatokę. Trzeciego dnia powrót na Bali.