NEW DELHI, INDIE

NEW DELHI, INDIE

 

New Delhi jest stolicą Indii i leży na obszarze narodowego terytorium stołecznego Delhi, którego stolica – Delhi, była kiedyś stolicą kraju. Miasto jest przede wszystkim siedzibą budowli rządowych i ambasad i pomimo tego, że posiada wiele miejsc godnych uwagi, nie jest miastem przyjaznym dla turysty. New Delhi jest typowym przykładem wielkiej aglomeracji trzeciego świata, która boryka się z takimi problemami jak przeludnienie, niskie standardy sanitarne, duże zanieczyszczenie powietrza oraz przepaść w poziomie życia mieszkańców.

Na zachodnim brzegu rzeki Jamuny leży zabytkowa część miasta, dzieląca się na: Nowe Delhi – przestronną dzielnicę zbudowaną przez Brytyjczyków, pełną parków i szerokich ulic, oraz Stare Delhi – XVII-wieczną dzielnicę o ciasnej zabudowie, wąskich uliczkach, pełną meczetów, hinduskich świątyń i bazarów. Spotkanie z krową na środku ruchliwej ulicy nikogo nie powinno tam zdziwić.

Co warto zobaczyć: zabytki znajdujące się na liście światowego dziedzictwa UNESCO, m.in. Kutb Minar oraz grobowiec Humayuna, a także świątynię Laxmi Narayan, Bramę Indii, będącą pomnikiem poległych w I wojnie światowej, Czerwony Fort (Lal Kila) zbudowany z czerwonego piaskowca, obserwatorium astronomiczne Jantar Mantar z wielką konstrukcją zegara słonecznego, pałac prezydencki – Rashatrapati Bhavan, Wielki Meczet – Dzami Masdzid, bazar Chandni Chowk, Muzeum Narodowe z ciekawą kolekcją indyjskich obrazów, rzeźb, malarstwa miniaturowego i ściennego oraz strojów ludów plemiennych.

 

PROPOZYCJA WYCIECZKI

 

WYCIECZKA 9 LUB 15-DNIOWA – ZWIEDZANIE + DODATKOWA OPCJA WAKACJI NA GOA

Przedpołudniowy przylot do New Delhi. Transfer z lotniska i zakwaterowanie w hotelu. Czas na odpoczynek. Po południu zwiedzanie dzielnic Old Delhi z przewodnikiem. Zapoznanie z lokalną kulturą. Na koniec dnia spacer przez tętniący życiem i barwami indyjski targ – Chandni Chowk.

Kolejnego dnia zwiedzanie dzielnic New Delhi, świątyni Laxmi Narayan, Bramy Indii, Mauzoleum Humayuna oraz Pałacu Prezydenckiego, a także minaretu Kutb Minar. Późnym popołudniem transfer prywatnym samochodem z kierowcą do Agry.

Zwiedzanie Agry i słynnego grobowca Taj Mahal (przewodnik) oraz Czerwonego Fortu. Późnym popołudniem przejazd do spokojnego, malowniczo położonego nad rzeką Betwa miasteczka Orchha, którego architektura przypomina średniowieczne budowle. Czas na odpoczynek po podróży.

Kolejny dzień to czas na eksplorację Orchhy z przewodnikiem – m.in. ruin starych, pustych pałaców i budowli świątynnych. Wieczorny pokaz światła i dźwięku w forcie.

Przejazd do Khajuraho i zwiedzanie tamtejszych świątyń, w których można podziwiać m.in. niesamowite rzeźby przedstawiające postacie z Kamasutry. Nocny przejazd pociągiem z kuszetkami do Varanasi.

Transfer do hotelu i czas na odpoczynek. Po południu zwiedzanie miasta – świątynia Bharat, Beni Madhav Ka Darera, Dasaswamedh Ghat oraz meczet Alamgir. Wieczorem okazja do podziwiania niezwykłego rytuału Ganga Aarti nad rzeką Ganges.

Wcześnie rano podziwianie wschodu słońca z łodzi na rzece Ganges – niesamowite widoki budzącego się dnia, budowli pałacowych i rytualnych kąpieli hindusów na zachodnim brzegu rzeki. Po południu dalsze zwiedzanie miasta. Nocny przejazd pociągiem z kuszetkami do Delhi.

Transfer do hotelu. Czas na odświeżenie się i odpoczynek. Po południu i wieczorem czas wolny na samodzielne zwiedzanie lub zakupy.

Transfer na lotnisko i wylot z Indii lub dodatkowa kilkudniowa opcja z wypoczynkiem na Goa – kilkudniowy relaks na plaży, pod palmami, kąpiele w oceanie indyjskim, możliwość korzystania z wycieczek fakultatywnych.

Wylot z Indii bezpośrednio z Goa.