REKINY WIELORYBIE, FILIPINY

REKINY WIELORYBIE, FILIPINY

 

Rekin wielorybi to największy przedstawiciel rekinów i największa ryba na świecie. Może osiągać długość nawet 18 metrów i wagę ponad 13 ton. Pomimo swoich rozmiarów rekin wielorybi jest łagodny i niegroźny dla człowieka, ponieważ żywi się głównie planktonem oraz drobnymi rybami. Jest gatunkiem migrującym, więc występuje w wodach tropikalnych i subtropikalnych na całym świecie. Często pojawia się w płytkich wodach przybrzeżnych i na rafach koralowych. Żyje samotnie i w stadach. Rekiny wielorybie mają charakterystyczne ubarwienie nazywane szachownicą, która jest cechą indywidualną każdego osobnika.

Pływanie z rekinami wielorybimi stanowi atrakcję w wielu miejscach na świcie. My proponujemy jednodniowe wycieczki z wyspy Bohol w okolice wyspy Cebu i tam podziwianie tych wielkich ryb.

 

Polecamy film nagrany podczas pływania z rekinami:

 

PROPOZYCJA WYCIECZKI

 

KILKUDNIOWA WYCIECZKA PO WYSPIE BOHOL Z JEDNODNIOWĄ WYCIECZKĄ NURKOWĄ Z REKINAMI

Przylot do Tagbilaran na wyspie Bohol. Transfer do hotelu w rejonie Panglo i zakwaterowanie w hotelu w pobliżu plaży. Czas na odpoczynek, relaks pod palmami i rajskie widoki.

Wycieczka po wyspie obejmująca wizytę w punkcie widokowym na Czekoladowe Wzgórza oraz w parku chroniącym maleńkie stworki o wielkich oczach – tarsiery (wyraki). Lunch i pokazy tańców podczas rejsu statkiem na rzece Loboc.

Kolejne dni to wycieczki fakultatywne według uznania – możliwość pływania z rekinami wielorybimi w okolicach Cebu, rejsu łodziami na okoliczne wyspy i plaże – nurkowanie z rurką i island hopping, poranna obserwacja delfinów lub przygoda w Danao Adventure Park – spływ pontonem rwącą rzeką, zdobywanie jaskiń, wspinaczka i zjazdy na linach wgłąb dżungli.

Transfer na lotnisko i przelot do kolejnego punktu wycieczki.