TARSIERY, FILIPINY

TARSIERY, FILIPINY

 

Tarsier, w Polsce nazywany wyrakiem, to gatunek zagrożonego wyginięciem naczelnego ssaka z rodziny wyrakowatych. Można go spotkać na wyspie Bohol oraz Mindanao na Filipinach, jak również w lasach Indonezji. Na wyspie Bohol w okolicach miasta Corella znajduje się Sanktuarium Tarsierów, zajmujące się ich ochroną.

Wyraki mają bardzo niewielkie rozmiary. Długość ich ciała to zaledwie 15-20 cm, przy czym długość ogona może być dwukrotnie większa od długości ciała. Ich cechą charakterystyczną są nieproporcjonalnie duże oczy i bardzo długie palce. Tarsier może obracać głowę o 180 stopni. Pomimo niewielkich rozmiarów zwierzątka te są bardzo skoczne i mogą w ten sposób pokonać odległość nawet 6 metrów! Prowadzą nocny tryb życia odżywiając się owadami.

 

PROPOZYCJA WYCIECZKI

 

KILKUDNIOWA WYCIECZKA PO WYSPIE BOHOL

Przylot do Tagbilaran na wyspie Bohol. Transfer do hotelu w rejonie Panglo i zakwaterowanie w hotelu w pobliżu plaży. Czas na odpoczynek, relaks pod palmami i rajskie widoki.

Wycieczka po wyspie obejmująca wizytę w punkcie widokowym na Czekoladowe Wzgórza oraz w parku chroniącym maleńkie stworki o wielkich oczach – tarsiery (wyraki). Lunch i pokazy tańców podczas rejsu statkiem na rzece Loboc.

Kolejne dni to wycieczki fakultatywne według uznania – możliwość pływania z rekinami wielorybimi w okolicach Cebu, rejsu łodziami na okoliczne wyspy i plaże – nurkowanie z rurką i island hopping, poranna obserwacja delfinów lub przygoda w Danao Adventure Park – spływ pontonem rwącą rzeką, zdobywanie jaskiń, wspinaczka i zjazdy na linach wgłąb dżungli.

Transfer na lotnisko i przelot do kolejnego punktu wycieczki.