WYSPA BORACAY, FILIPINY

WYSPA BORACAY, FILIPINY

 

Boracay to niewielka tropikalna wyspa położona w rejonie Visayas na Filipinach. Długie, piaszczyste i białe plaże Boracay znane są jako jedne z najpiękniejszych na świecie, a krystalicznie czysta woda przyciąga turystów z całego świata, dlatego okolice głównej plaży White Beach są dość mocno skomercjalizowane i zatłoczone. Wystarczy jednak zejść z głównych szlaków, aby znaleźć swój kawałek raju pod kokosowymi palmami z widokiem na malownicze zatoczki.

Wyspa oferuje bogatą infrastrukturę turystyczną. Podczas pobytu można skorzystać z szerokiej oferty sportów wodnych – żeglarstwa, windsurfingu, kitesurfingu, a także nurkowania z rurką i butlą. Boracay otoczona jest piękną rafą koralową, pełną egzotycznych zwierząt morskich, którą można podziwiać samodzielnie lub podczas wycieczek fakultatywnych łodzią ze szklanym dnem.

Wyspa Boracay jest również znana z lśniących muszli Puka, które można podziwiać w tamtejszym muzeum oraz z niezwykłych zachodów słońca, które przy muzyce i tradycyjnym barbecue podziwiają codziennie rzesze turystów. Warty odwiedzenia jest także las martwych drzew. Magazyn podróżniczy Travel & Laisure uznał w 2012 roku Boracay za najpiękniejszą wyspę na świecie.

 

PROPOZYCJA WYCIECZKI

 

KILKUDNIOWY RELAKS NA PLAŻACH BORACAY

Przylot do Kalibo lub Caticlan na wyspie Panay i transport na wyspę Boracay – łodzią i tricykem. Przy lądowaniu w Kalibo przejazd minibusem do portu. Przeloty z innych filipińskich wysp lub np. z Kuala Lumpur.

Kilka dni relaksu na pięknych, białych plażach i czas na kąpiele w lazurowej, czystej wodzie. Możliwość skorzystania z bogatej oferty sportów wodnych i wycieczek fakultatywnych. Polecamy nurkowanie z rurką na pobliskich rafach koralowych i samodzielną eksplorację wyspy i okolicznych plaż.

Transport na lotnisko i przelot do kolejnego punktu wycieczki.