WYSPY GILI, INDONEZJA

WYSPY GILI, INDONEZJA

 

Wyspy Gili to trzy małe wyspy położone na wschód od wyspy Bali i na północny-zachód od wybrzeży wyspy Lombok. Wyspy Gili są idealnym miejscem na spokojny, plażowy wypoczynek – oferują piękne, białe plaże, turkusową wodę i ładną rafę koralową, którą można podziwiać samodzielnie podczas nurkowania z rurką lub podczas profesjonalnych nurkowań z butlą.

Na wyspach Gili nie ma ruchu samochodowego, a jedynymi środkami transportu są rowery oraz bryczki konne.

Gili Trawangan jest największą z trzech wysp i oferuje, oprócz pięknych plaż, szeroki wybór klubów, dyskotek, barów i restauracji. To właśnie tutaj trafia większość turystów zmierzających w kierunku wysp Gili.

Gili Air, położona najbliżej Lomboku, ma największą liczbę lokalnych mieszkańców. Dzięki temu, że jako jedyna z 3 wysp posiada własne źródło słodkiej wody, jest również najbardziej „zielona”. Niestety rafa koralowa naokoło wyspy jest w dużo gorszym stanie niż naokoło dwóch pozostałych wysp Gili.

Gili Meno jest najmniejszą i najbardziej spokojną z wysp Gili. Posiada najładniejsze plaże, szczególnie po swojej zachodniej stronie, oraz otaczają ją najładniejsze rafy koralowe. Wyspa ma bardzo słabo rozwiniętą infrastrukturę i nie oferuje zbyt wiele atrakcji amatorom życia nocnego. Jest głównie polecana rodzinom z dziećmi.

 

PROPOZYCJA WYCIECZKI

 

WYCIECZKA 3, 4 LUB 5-DNIOWA NA WYSPY GILI

Poranny rejs łodzią motorową na jedną z wybranych wysp – Gili Trawangan, Gili Air lub Gili Meno. Zakwaterowanie w wybranym hotelu i czas na odpoczynek pod palmami, nurkowanie z rurką lub samodzielną eksplorację wyspy, np. na rowerze.

Całodniowy rejs statkiem / łodzią – czas na eksplorację pozostałych wysp Gili, ich pięknych plaż i nurkowanie z rurką na rafach koralowych pełnych kolorowych ryb. Szczęściarze będą mieli okazję obserwować pod wodą żółwie morskie, a nawet manty! Chętni mogą spędzić dzień nurkując na rafach z butlą z profesjonalnym instruktorem/opiekunem lub rozpocząć kilkudniowy kurs nurkowy.

Powrót na Bali / transfer do kolejnego punktu wycieczki lub kilka dni na regenerację sił na plażach wysp Gili.